Įvertinus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos poveikį akušerijos ir neonatologijos paslaugų gerinimui Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu buvo atliktas Pacientų pasitenkinimo sąlygomis ligoninėse, dalyvaujančiose programose (Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje), vertinimas, kuris atskleidė, kad bendras pacientų pasitenkinimas akušerijos paslaugomis išaugo nuo 14 proc. (2007 m.) iki 51 proc. (2016 m.). Būdami Kauno regiono Perinatologijos centru, siekiame ir toliau įgyvendinti pagrindinį programos tikslą – gerinti nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą, mažinti netolygumus tarp šalies didžiųjų miestų ir silpnų periferinių regionų. Tačiau mūsų pacientės pažymi, jog trūksta sistemingos ir vieningos informacijos nėštumo metu ir pogimdyminiame laikotarpyje.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje daugelį metų veikusi Nėščiųjų mokyklėlė pamažu užaugo į Akademiją šeimai, kurioje toliau darbuojasi klinikos akušerės, naujagimių slaugytojos, psichologai ir kiti specialistai. Sieksime šeimas supažindinti su įvairiapuse saugiai motinystei ir tėvystei skirta informacija. „Viliamės, kad rengiantis naujos gyvybės gimimo stebuklui, moterims padėsime geriau suprasti audringus kūno ir dvasios pokyčius, sumažinsime gimdymo baimę, padėsime šeimai pasiruošti prižiūrėti naujagimį, pradėti teisingai jį žindyti ir sėkmingai spręsti visus iškylančius klausimus. Norime, kad Jus pasiektų tik mokslo įrodymais ir gera klinikine praktika grįsta informacija“, – teigia klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.

2017 m. gegužės 20 d. Akademija šeimai organizuoja konferenciją „Išmintingoji motinystė ir tėvystė“, kurios metu didelę profesinę patirtį turintys specialistai pasidalys savo žiniomis ir atsakys į rūpimus klausimus, ruošiantis vienam svarbiausių šeimos gyvenimo įvykių – vaiko gimimui. Aptarsime šias temas: artimųjų pagalba gimdymo metu, pogimdyminio periodo laikotarpis, sėkmingas žindymas ir socialiai atsakinga motinystė, tėčio patirtys, kai mama laukiasi. Renginio globėja, trijų vaikų mama, Gintarė Songailė teigia, kad „Mano asmeninė patirtis buvo didžiausia paskata prisidėti prie šios idėjos. Noriu pasidalyti savo istorija, kaip su nuostabių medikų pagalba po pirmojo nėštumo, kuris, deja, pasibaigė cezario pjūvio operacija, nepraėjus dvejiems metams man pavyko sėkmingai pagimdyti. Skatinu mamas pasitikėti gydytoju, o svarbiausia savimi ir padėti mūsų mažyliams ateiti į šį pasaulį kuo natūralesniu būdu“.

Maloniai kviečiame šeimas iš visos Lietuvos, laukiančias naujagimio, edukacinę popietę, skirtą motinystei ir tėvystei ugdyti, atvykti į Kauno klinikas.

Išsamesnę informaciją apie „Akademijos šeimai“ paskaitas, skirtas sąmoningos motinystės ir tėvystės ugdymui, ir kitus mūsų renginius rasite www.akademijaseimai.lt tinklalapyje.

 

 

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos informacija