Kauno klinikose vykusioje edukacinėje konferencijoje „Išmintingoji motinystė ir tėvystė“ vaikelio besilaukiančioms šeimoms parodyta kita motinystės ir tėvystės pusė – grįsta mokslo įrodymais ir gera klinikine praktika. Renginyje savo patirtimi dalijęsi ir į klausimus atsakę medicinos specialistai siekia išsklaidyti įvairias nepagrįstas baimes, su gimdymu, pogimdyviniu laikotarpiu ir naujagimio priežiūra susijusius mitus.

„Sprendimai, kuriuos priima šeima besilaukdama ir susilaukusi vaikelio yra neišmatuojamos svarbos. Mes norime, kad tie sprendimai būtų kuo išmintingesni, pagrįsti patikima, mokslo patikrinta informacija ir specialistų patirtimi“, – apie žinių svarbą besilaukiant ir susilaukus vaikelio pasakojo Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė. „Mes savo klinikoje rūpinamės ne tik gimdyvių ir jų vaikelių sveikata, bet ir jų psichologine ir emocine būkle, siekiame kurti šeimai artimą, jaukią, natūralią aplinką čia klinikoje, norime suteikti kuo daugiau informacijos, perduoti žinių, kad ir grįžusi namo jauna šeima jaustųsi tvirtai, o mažylis augtų harmoningoje sveikoje aplinkoje.“

Konferencijos metu jaunos šeimos su specialistais diskutavo apie artimųjų pagalbą gimdymo metu, apie pogimdyvinį laikotarpį, kalbėta apie sėkmingą žindymą, socialiai atsakingą motinystę, tėčio patirtis, kai mama laukiasi. Renginio globėja trijų vaikų mama Gintarė Songailė taip pat nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi.

Pagalbą ir paramą besilaukiančioms ir naujagimius sūpuojančioms moterims visuomet teikia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje veikiančios Akademijos šeimai specialistai. Čia savanoriškai darbuojasi klinikos akušerės, naujagimių slaugytojos, psichologai ir kiti specialistai. Tiek šios konferencijos, tiek Akademijos šeimai siekis – šeimą supažindinti su įvairiapuse saugiai motinystei ir tėvystei skirta informacija.

Šeimų popietę užbaigė Kauno Suzukio pradinės mokyklos mokinių koncertas.

Esame dėkingi visiems, palaikiusiems mūsų renginio idėją ir parėmusiems jos įgyvendinimą.

 

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos informacija.
Nuotraukos Aurelijaus Madzeliausko