Motinystė viską išgrynina iki esmės

Meril Stryp

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika – didžiausia Lietuvoje akušerijos ir ginekologijos sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti aukščiausio lygio ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Kasmet mūsų klinikoje gimsta per 3200 naujagimių.  Virš 300 mažos rizikos gimdymų per metus savarankiškai prižiūri aukščiausios kompetencijos ir  didžiulės patirties Gimdymo skyriaus akušerės. Esame pirmoji Lietuvoje klinika, kur naujagimį ir gimdyvę po gimdymo stebi, moko ir padeda šiuo sudėtingu laikotarpiu išmintingos Akušerijos skyriaus akušerės. Gydytojai visada šalia, pasirengę suteikti pagalbą atsiradus nenumatytoms komplikacijoms.

Didžiuojamės, kad 2004 m. pirmajai Lietuvos universitetinei ligoninei buvo suteiktas Naujagimiui palankios ligoninės vardas. Šis garbingas visos mūsų komandos įvertinimas pakartotinai suteiktas 2016 m.

Klinikoje daugelį metų veikusi Nėščiųjų mokyklėlė pradeda naują – žymiai platesnės veiklos etapą. Akademijoje šeimai darbuojasi klinikos akušerės, psichologai ir kiti savanoriai specialistai. Turėdami didžiulės gydymo ir mokymo patirties norime ja dalytis su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir jų artimaisiais. Šeimoms skirtoje auditorijoje savo svečius supažindinsime su įvairiapuse saugiai motinystei ir tėvystei skirta informacija. Viliamės, kad rengiantis naujos gyvybės gimimo stebuklui, moterims padėsime labiau suprasti audringus kūno ir dvasios pokyčius, sumažinsime gimdymo baimę, padėsime šeimai pasiruošti prižiūrėti naujagimį, pradėti teisingai jį žindyti ir sėkmingai spręsti visus iškylančius klausimus. Norime, kad Jus pasiektų tik mokslo įrodymais ir gera klinikine praktika grįsta informacija.

Ateityje planuojame plėsti akademijoje aptariamų temų ratą, siekdami didėjančio visuomenės sveikatos raštingumo visais aktualiais moters sveikatos klausimais.

Labai tikimės nuolatinio gyvo dialogo su akademijos lankytojais. Būsime dėkingi už palaikymą, patarimus ir pastebėjimus.

Kviečiame aplankyti klinikos tinklalapį

Prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė
Akademija šeimai komandos vardu